سفید کاران > گچبری در اصفهان

اجرای گچبری در اصفهان

گچبری ساختمان از جمله فعالیت های حساس کار های ساختمانی می باشد که برای زیبا سازی محیط داخلی و خارجی ساختمان ها به کار می روند. برای این کار به یک گچبر ماهر نیاز است تا با ذوق و هنر خود اشکال و طرح های نقش بسته در ذهن مشتریان را بر سطوح ایجاد کند. اهمیت گچبری ساختمان در اصفهان و گچبری سقف پذیرایی اصفهان ، در معماری ساختمان ها برای همگان نقش بسزایی دارد و غیر قابل انکار نمی باشد. اگر نما و فضای بیرونی نما را به عنوان بدنه ی یک ساختمان و فضای داخلی بنا را به عنوان روح آن در نظر بگیریم، به اهمیت گچبری نمای داخلی یک بنا پی می بریم که فضای داخلی یک ساختمان می تواند از اهمیت دو چندانی برخوردار شود. همچنین این اهمیت در پروژه های بزرگ تر اعم از پروژه های دولتی ، تالار ها و هتل ها پررنگ تر می شوند چرا که طرح ها اگر از زیبایی و ظرافت خاصی برخوردار باشند زیبایی خیره کننده تری را به فضا می بخشند و کار رو به حساسیت بیشتر می رود. این هنر زیبا در معماری قدیم نقش داشته و امروزه نیز توانسته اند خود را به زمان ما برساند به همین دلیل در آینده نیز می توانیم آثار آن را در اکثر ساختمان ها مشاهده فرماییم.شرکت سفیدکاران با داشتن چندین سال سابقه ، خدمات گچ کاری اصفهان و گچبری را توسط بهترین متخصصین انجام می نماید. برای اطلاع از قیمت ها با مشاورین ما تماس بگیرید. سایت ما سعی دارد تا در کمترین زمان ، بهترین خدمات موردنظر خود را دریافت نمایید.

گچبری ساختمان اصفهان و انواع آن

گچبری مدرن
گچبری پیش ساخته سقف
گچبری پلی استایرن
گچبری بدون رابیتس و میلگرد

نکات مهم و کابردی در رابطه با گچبری ساختمان

• در صورتی که در سقف از سقف های کاذب استفاده شده باشد، برگه های رابیتس در گچبری باید به صورت دو لایه بسته شوند تا سقف سنگین نشود و وزن زیادی را متحمل نشود.
• اگر میزان حجم گچی که در اب ریخته میشود کمتر از آب باشد ، باعث می شود گچ ها بعد از خشک شدن، دچارترک شوند.
• اگر ضخامت ملات ۷ یا ۸ سانت باشد به دلیل اینکه گچ ها به ندرت خشک می شوند، بهتر است در یک نوبت بر روی سطوح کشیده شوند و اگر بخواهید لایه های درونی که رطوبت دارند خشک شوند باید در لایه های بیرونی ترک هایی ایجاد شود تا امکان ورود و خروج هوا در لبه های درونی وجود داشته باشد.
• در صورتی که در فصل سرما و درجات زیر صفر اقدام به گچ کاری کردید و آب ملات گچ قبل از انبساط یخ بزند فعل و انفعالات شیمیایی برای سخت شدن در ملات متوقف میشود و بعد از آنکه یخ آب شود گچ فاسد میشود و دیگر به انبساط خود ادامه نمیدهد و در نتیجه در سطح گچ کاری شده ترک خوردگی مشاهده میشود.

گچبری سنتی اصفهان گچبری سنتی اصفهان
یکی از پدیده های هنری در معماری اسلامی ایران، هنر زیبای گچبری است که نمونه های بسیاری از این هنر اصیل و زیبا در بقایای ارزشمند تاریخی به چشم می خورد. از طرفیگچبری ها با گذشت زمان و توسعه و پیشرفت فناوری، تغییرات فراوانی را به خود دیده است . در واقع گچبری سنتی شاخه ی اصلی به وجود آمدن این هنر می باشد که طرح موردنظر درخواست کننده ها و گچبر ، بر روی سطوح ستون ها، سقف ها و دیوار ها حک می شوند که این کار بدون نیاز به ابزار و تکنولوژی خاصی انجام می شود.
گچبری مدرن اصفهان گچبری مدرن اصفهان
گچبری مدرن در ساختمانها ،ادارات ،هتل ها و...کاربرد فراوانی دارد که به کمک شکل هایی مانند نور مخفی در سالن های پذیرایی ،لابی ها و...اجرا می شوند. شکل های دیگری از قبیل باکس،ستون،وانواع ابزارهای گلویی ، نورمخفی و غیره وجود دارد. شما می توانید با توجه به سبک دکوراسیون داخلی پذیرایی منزلتان از انواع گچبری سقف استفاده نمایید. اضافه کردن لوسترهای مدرن و لامپ های زیبا و جذاب می تواند زیبایی مدل سقف پذیرایی شما دو چندان کند.

گچبری اصفهان گلویی

گچبری گلویی برای تعمیرات ساختمان ها و تغییرات دکوراسیون به کار می رود و ابزاری است که در کنج کار بین دیوار و سقف اجرا می شود.یکی از زیبایی های آن این است که در تمام گچ کاری های بین سقف و دیوار مورد استفاده قرار می گیرند. به کارگیری گچبری اصفهان گلویی باعث جلوگیری از ترک خوردن کنج کار می شود و در نقاشی گچ ها ،برای جدا کردن سقف و دیوار استفاده می شود که انواع آن عبارتند از:
گچبری گلویی طرح ورساچ
گچبری گلویی در سالنهای پذیرایی، اتاق ها ، کنج کار و...
گچبری گلویی دندان موشی
گچبری گلویی طرح نور مخفی


گچبری سقف در اصفهان

امروزه برای تزیین سقف پذیرایی از سقف های کناف استفاده فراوانی می شود اما یکی از تکنیک های سنتی که امروزه با روش های جدید درهم آمیخته شده است گچ بری است.  با پیشرفت تکنولوژی ایده های بسیاری برای طراحی گچبری سقف مطرح شد ه است و از آن جایی که اتاق پذیرایی یکی از مهمترین فضاهای منازل ایرانی محسوب می شود, از این ایده ها بیشتر برای اتاق پذیرایی استفاده می شود و چنانچه با نورپردازی مناسب همراه باشد, اتاق پذیرایی بسیار زیبا و شیک می شود. این گچبری ها می توانند ثابت باشند و یا به صورت پیش ساخته در اندازه ها و با طرح های متنوعی ساخته و بسته به اندازه سقف پذیرایی انتخاب و اجرا می شود. 

سفید کاران

گچبری پیش ساخته در اصفهان - گچبری پیش ساخته سقف در اصفهان

گچبری پیش ساخته چیست؟
انواع طرح های شیک به شکل و طرح های گچی که به صورت صنعتی ساخته شده اند، گچبری پیش ساخته گفته می شود. مصالح به کار برده شده در ساختمان ها ، هرروزه در حال پیشرفت و مدرن شدن می باشند و با استفاده از آن ها می توان ساختمان هایی که قدیمی شده اند را با مصالح به روز تر از جمله گچبری های آماده و گچبری های پیش ساخته باز سازی نمود.
انواع گچبری پیش ساخته
:
گچبری های آماده و پیش ساخته به سه دسته تقسیم می شوند که به شرح زیر می باشند :
• طرح های سطحی و زمینه ای که به صورت تکه تکه ساخته می شوند.
• طرح های حاشیه ای که به صورت مسیرهای ممتد و تیکه تیکه ای هستند و کنار راه پله ها و کناره های سقف به کار می روند.
• طرح های خاص که شامل سر قاب ها، سرشومینه ها و سر ستون ها می شود.

ویژگی های گچبری های پیش ساخته

• مقلومت بالا در برابر رطوبت ، کپک . محیط های اسیدی
• وزن کم و استحکام بالا
• طرح های متنوع و خاص با رنگ پذیری بالا و قابلیت پتینه کاری
• قابلیت نصب بر محیط های مختلف
• کمک به سبک سازی ساختمان ها


سفید کاران

ویژگی های گچبر ماهر

• توصیه های لازم برای جلوگیری از زنگ زدن آهن آلات که زیر گچبری و گچ ها قرار میگیرند را به کارفرما بدهد.
• باتوجه به مدت زمان و پرسه ای که این فعالیت ها انجام می شوند، گچبرها باید تمام اقدامات لازم برای استاندارسازی ساختمان هایی که مربوط به گچبری می شوند را انحام دهند.
• خوش ذوق ، باتجربه ، نکته بین و کار بلد باشد.
• از لحاظ جسمانی ، در وضعیت مناسبی قرار داشته باشد.
• وجدان کاری ، از اصول مهم کاری وی باشد.

تمامی حقوق این سایت متعلق به